Parkmanagementhoorn Praat – Op bezoek bij Gaby van Berend Botje
2 juli 2025

Parkmanagement Hoorn lanceert een nieuw initiatief: Parkmanagementhoorn Praat. Telkens staat een ondernemer bij Parkmanagement Hoorn centraal. Tijdens een informele ontmoeting ontstaat ruimte voor kennismaking, verdieping én verbinding. Het doel? Kennismaken met ondernemers op de bedrijventerreinen, bedrijven dichter bij elkaar brengen en inspirerende verhalen delen.
De aftrap is met niemand minder dan Gaby Alberts, directeur van kinderopvangorganisatie Berend Botje; al meer dan 30 jaar gevestigd op De Oude Veiling én een maatschappelijke motor in de regio.
“Als ik aan kinderen denkt, denk ik vooral aan nieuwsgierigheid en enthousiasme. Ik ben in de organisatie gestapt vanwege mijn passie en liefde voor het werken met kinderen.”
Berend Botje: meer dan opvang alleen
Met ruim 80 vestigingen in de regio boven Amsterdam – van Enkhuizen tot Landsmeer – is Berend Botje niet meer weg te denken uit West-Friesland. Het Centraal Bureau zit op de Oude Veiling in Hoorn, waar ruim 500 collega’s worden ondersteund. Gaby vertelt: “Ons doel is dat álle kinderen zich optimaal kunnen ontwikkelen. Dat doen we met kinderopvang, maar ook met voorschoolse educatie. En dat maken we toegankelijk, ook voor mensen met een laag inkomen en zelfs in kleine dorpen. In elke kern hoort een goede kwalitatieve voorziening te staan.”
“We zijn echt uniek in de ontwikkeling van kinderen. We zijn er ook in de belangrijkste jaren van kinderen. Kinderen ontwikkelen zich in de kinderopvang het meest!”
De ontwikkeling van kinderen en medewerkers
Gaby benadrukt dat Berend Botje niet alleen in kinderen investeert, maar ook in de ontwikkeling van hun medewerkers met uitgebreide trainings- en scholingsmogelijkheden. “Je groeit hier samen. Berend Botje bevordert de ontwikkeling van kinderen met themaprogramma’s die aansluiten bij hun interesses en niveau. Deze programma’s helpen kinderen groeien in zelfstandigheid, taalvaardigheid, rekenen, kleuren, en sociale interactie. Ook werkplezier staat centraal. Het is voor ons essentieel dat onze pedagogisch medewerkers een leuke dag hebben met elkaar en met de kinderen.” Daarnaast wil ze dat de medewerkers geprikkeld en geïnspireerd worden.
“De ontwikkeling van kinderen is heel belangrijk, maar net zo belangrijk is de ontwikkeling van medewerkers. Wanneer medewerkers zich ontwikkelen, kunnen kinderen zich ook ontwikkelen, dus daar zetten we heel erg op in!”
Trots, passie en persoonlijke prestaties
Gaby’s passie voor het vak is duidelijk: “Als kind was ik al bezig met kinderen.” Als pedagoog is haar grootste passie het bijdragen aan een veilige en optimale ontwikkeling van kinderen. Tijdens haar HBO-studie besefte ze hoe belangrijk een veilige haven voor kinderen is. Ze geniet ervan om hier een waardevolle bijdrage aan te kunnen leveren. Gaby gelooft in samenwerking. Ze vertelt: “We doen het echt met elkaar.” De trots zit niet alleen in het grote werk, maar juist ook in het kleine: “Laatst zag ik hoe creatief collega’s van de peuterspeelzalen educatieve thema’s hadden uitgewerkt. Dan denk ik: wauw.” “Dit is de reden waarom ik dit werk met zoveel plezier doe!”
“Dan ben ik wel supertrots als ik zie hoe creatief ze met de kinderen bezig zijn geweest en wat voor rijke thema’s ze hebben neergezet.”
Innovatief in verbinding met het onderwijs en samenwerking
Berend Botje werkt intensief samen met basisscholen om de overstap van opvang naar onderwijs soepel te maken. En dat gaat verder dan afstemmen: “We bouwen zelfs samen schoolgebouwen. Dat doen we al jaren en dat is echt innovatief in onze sector.” Ook op de arbeidsmarkt zoekt Berend Botje nieuwe routes: “We werken met zij-instromers, BBL-trajecten en combinatiebanen in samenwerking met het onderwijs. Vooral voor de BSO is het lastig om goede mensen te vinden. Daarom houden we ons niet alleen bezig met hoe we nieuwe medewerkers kunnen werven, maar ook hoe we ze behouden”
“Het vinden van personeel is in deze tijd heel moeilijk, want er zijn steeds minder mensen die toetreden tot de arbeidsmarkt. Ook zien we in de opleidingen dat mensen minder vaak kiezen voor de opleiding tot pedagogisch medewerker.”
Een nuchter terrein met grote impact
Over het bedrijventerrein De Oude Veiling, is Gaby helder: “We zitten hier al 30 jaar. Het is geen sierlijk terrein, maar wel functioneel en centraal gelegen.” Dat neemt niet weg dat er verbeterpunten zijn. “Parkeren is echt een uitdaging. Er is gewoon te weinig ruimte. Ook zou ik graag meer groen zien. We wandelen vaak tussen de middag, maar het zou fijn zijn als er iets meer natuur is.” Toch heeft het bedrijf ook een positieve impuls gegeven aan de uitstraling van het terrein. “Ons pand zag er vroeger uit als een zeecontainer. We hebben het opgeknapt, geïsoleerd, verduurzaamd en daarna volgden anderen. Soms moet je gewoon de eerste stap zetten.”
“Dit bedrijventerrein is prima voor ons kantoor, het is gewoon rechttoe rechtaan. Het belangrijkste is dat we investeren waar de kinderen zijn. Alles wat we inzetten, moet zoveel mogelijk naar de kinderen gaan!”
Verbinding op De Oude Veiling
“Borrels of grote bijeenkomsten? Ik weet niet of daar heel veel animo voor is,” zegt Gaby nuchter. “Maar elkaar kennen als buren is wél belangrijk. Als je weet wie er zit, kun je misschien elkaars diensten gebruiken in plaats van verder weg te zoeken.” Gaby staat open voor meer contact op het terrein.
“Je leeft met elkaar samen als buren en het is belangrijk dat je je ook zo opstelt. Wanneer je ergens nieuw komt wonen, vind ik het normaal om even bij je buren kennis te maken. Dat zou hier op De Oude Veiling ook goed zijn!”
Ervaring met Parkmanagement Hoorn
Over de samenwerking met Parkmanagement Hoorn is Gaby positief: “Alles is goed geregeld. Je krijgt snel reactie.” Ze is tevreden over de informatievoorziening en communicatie. “ Laatst hadden we een issue met parkeren aan de overkant, en Parkmanagement Hoorn zorgde ervoor dat de gemeente dat goed oppakte.”
”Met dit soort situaties kan Parkmanagement Hoorn regelen dat de gemeente toch wel actie gaat ondernemen. Dus in die zin behartigen ze goed onze belangen!”
Zie video: Video Gaby Berend Botje
Meer weten of zelf deelnemen aan Parkmanagementhoorn Praat?
Neem contact op met Parkmanagement Hoorn of download onze app